penzionrech.cz
Email

5.6. Email od Borussie (aneb pohled druhé strany)

Zdravím kluky ze Staroblanska,

normálně bych vám asi nepsal, ale na vašich stránkách mě zaujala jedna věc (jinak stránky máte pěkný). Ve vaší recenzi Staroblansko-Borussia bych chtěl upozornit na pár nedostatků, kterých se recenzent dopustil. Ještě bych snad upozornil, že celý náš tým vás bere jako rivala číslo 1, něco jako real-barca. Do ligy jsme vstupovali prakticky ve stejný ročník. Na zápasy s vámi se vždy těšíme - máme v nich jinou motivaci, než v ostatních. Bohužel máme s vámi negativní bilanci. Před letošní sezónou jsme si uvědomovali, že vás už musíme porazit. Na podzimní zápas jsme se moc těšili a věřili si na něj, tuším že jsme 3:1 vedli, bohužel jsme si nepokryli Karla a ten nás trestal ze všech pozic (góly na 3:3, 4:3) . Nakonec jsme byli rádi za remízu. Z toho zápasu jsme odešli s tím, že na jaře už to musí vyjít. Měli jsme podobnou motivaci, jako minulou sezónu, kdy jsme na podzim první ¼ prvního poločasu hodně přehrávali DG, ale pak si bohužel jeden DG všiml, že náš hráč má šrouby a bylo 5:0 kontumačně. Byli jsme strašně naštvaní a jenom čekali na odvetu, jak jim to vrátíme. Zápas na jaře skončil naším vítězstvím 4:1. Taky mě docela zarmoutilo, že naše góly z podzimního zápasu uvádíte jako ušmudlané, nebo co. Taky by se dalo říct, že kdyby jste nedali 3 haluze z dálky všechno by bylo jinak, ale to je věc názoru a je mi jasné, váš recenzent bude sypat vám a ne nám. Nutno zmínit, že před zápasem jsem studoval vaši hru a zápas na podzim nám hodně dal. Věděl jsem, že hodně sázíte na Karla a na jeho vysoké procento proměňování šancí. Proto jsem prakticky celý zápas hrál na něho hlídacího psa po celém hřišti. Bylo vidět, že Karel na to nebyl zvyklý a hodně se v tom zápase trápil. Když už nevěděl co, tak to střídavě zkoušel z obrany. Taky jsem věděl o rychlonohém Vaškovi, leč mi jednou utekl a byl z toho gól. Hodně mě to mrzelo, ale zároveň jsem věděl, že další gól už nedáte. Navíc jste hráli se Zdenem nepochopitelně ze zadu, čímž vaše hra dopředu docela trpěla a zmohli jste se na pár střel – leč už ne tak přesně umístěných jako na podzim. Když si to tak shrnuji, tak základem vaší prohry byla absence hry přes Karla a silné podcenění soupeře, jež se projevovalo vaší zmatečnou hrou v úvodu zápasu. Základem našeho úspěchu byla pravděpodobně hladovost, taktická příprava (důsledné bránění Karla, informace, že vaše obrana není příliš pevná a trošku jsme si mysleli, že nás podceníte a toho jsme chtěli co nejdřív využít), kvalita našeho týmu – všechny prohrané zápasy, až nad DG na jaře, jsme prohráli jenom díky tomu, že jsme se nesešli, jinak jsme neprohráli. Od některých ostatních týmu, se kterými hrajeme (marná snaha, dg307), pořád slyšíváme, že hrajeme nejlepší fotbal a že by jsme je mohli v klidu porazit, což taky o něčem svědčí. Když srovnám naše hráče s vašimi, tak u nás jsou všichni hráči stejně kvalitní ( až na jednoho tragéda), když třeba nedáváme šance a víme, že na ten tým máme, tak se můžeme spolehnout na obranu, že ten gól prostě nepustí a mi ho dáme a vyhrajeme (samozřejmě, že to neplatí v každém zápase) – naproti tomu vy hrajete z deportivem, tlačíte a dostanete gól na 0:1, i když jste třeba vysokým rozdílem vyhráli. Tak už dost povídání a hop na tu recenzi. Věta – „Do utkání jsme vstoupili hodně ofenzivně naladěni, ale hned po pěti minutách hry nás soupeř zařízl rychlým protiútokem s gólovým koncem.“ Zde je vidět první mýlka. Co se týče prvních minut, tak myslím hned od prvního útoku jste již mohli inkasovat a to se nám povedlo až za chvíli. Další mýlka, možná jste do utkání vstoupili ofenzívě naladění, ale mi jsme do něho vstoupili 10krát víc ofenzívě naladěni, proto jsme si také vytvořili prvních 20min tlak, vy jste mě připadali hodně zaskočení, a to se projevilo stavem 0:3, hodně jste chtěli hrát a útočit, ale nevěděli jste jak. Věta – „O přestávce jsme si řekli svý a ve druhé půli už jsme soupeři tolik nedovolili.“ Tady bych řekl, že ne, že soupeři nic nedovolili, ale že jsme se soustředili na obranu a nechtěli jsme inkasovat, protože jsme všichni měli v paměti promrhaný podzimní zápas. Taky si v recenzent dost protiřečí, když na začátku říká, že jste hodně tlačili a na konci se zmiňuje, že první poločas byl nejhorší v sezóně. Na další zajímavý zápas ze sratoblanskem se těší

LEVÁ OBRANA (Borussie)

Pozn.: Připomínky mužete zašlat na mou adresu a já je zde zveřejním a nebo přímo na adresu Borrusie (borussia.team@post.cz)