Sponzor:
penzionrech.cz
Reportáže

17.9.2005 ...Beercastle-Staroblansko 4:3 (1:2), góly: Kamil 2, Zdeněk

Ještě než jsme nastoupili k utkání,stala se historická událost! Sešlo se nás celkem 13,což je asi největší účast na zápase.Když si vzpomenu na spoustu zápasů ,které jsme odehráli v pěti lidech …. Terén byl po mírném dešti měkký a hrálo se na něm lépe než minulý týden,kdy jsme měli prach doslova všude. Dnešní soupeř byl pro nás velkou neznámou,protože ještě minulý rok hrál 1.ligu.Proto jsme nevěděli co od něj čekat.Jenže začátek utkání vyšel dokonale.Kamilovu střelu brankář neudržel a míč si víceméně sám dopravil do sítě.Opojeni vedoucí brankou jsme na chvíli ztratili koncentraci a toho soupeř dokonale využil.Střelou k tyči vyrovnal na 1-1.Dostatek hráčů nám tentokrát umožnil střídat rychleji a účelněji .Od vyrovnávací branky jsme začali hrát více koncentrovaně v obraně a míč jsme častěji drželi na kopačkách. Soupeř se dlouho nemohl dostat na naší polovinu.Netrvalo dlouho a Kamil po nahrávce Pepy zvýšil na 2-1.I přes to ,že soupeř měl několik vysokých hráčů,se dlouho nemohl vymanit z našeho tlaku .Měli jsme spoustu dalších šancí,ale střely létaly těsně vedle brány.Za nadějného stavu 2-1 skončil poločas. Do druhého jsme nastoupily s odhodláním výsledek udržet ,popřípadě přidat nějakou branku navíc.Šancí jsme měli spoustu, ale ta koncovka!Nakonec se ujala střela Zdeňka a ten svou letošní první trefou zvyšoval na 3-1. Jenže místo toho,abychom se stáhly dozadu a začali bránit výsledek,neustále jsme útočili. A nějak jsme zapomínali na zadní vrátka a okének v obraně přibívalo. Ani varování několika rychlých brejků nestačilo.Přišel trest.Střely nehlídaných hráčů soupeře znamenaly vyrovnání.Přes chumel hráčů brankář mnoho neviděl a se střelami k tyči toho mnoho dělat nemohl.Ale i bod by nebyl špatný.Ale místo bránění výsledku jsme se snažily utkání rozhodnout.Nebýt spousty spálených šancí asi by to vyšlo.Jenže pár minut před koncem jsme udělali hrubou chybu ,útočníci nepomohli v obraně a nikým nebráněný hráč soupeře dorážel do prázdné brány.4-3.Bylo to pro nás kruté ,ale snad se poučíme a příště zvládneme závěr utkání takticky lépe.

Magin

10.9.2005 ...SB-Inspirace 3:3, góly: Míra 2x, Kamil

Utkání jsme zahájili ve velkém stylu a první dve strely z kopacky naší nové posily Míry skoncily za zády prekvapeného brankáre hostí.Stále jsme stríleli co to šlo,ale dve nádherné strely skoncily jen na brevne.Po jednom ze zaváhání naší obrany se po brejku podarilo souperi snížit na 2-1.Ale behem chvilky ukázal svoje kvality Kamil,naše další posila a zvýšil na 3-1.Jenže náš stále málo sehraný tým (nastoupily hned 3 posily) srazily opet hrubé chyby v obrane.Vyrovnávací branku jsme dostali v poslední sekunde polocasu!
Druhý polocas se vyznacoval oboustranou snahou strhnout výhru na svou stranu.Souper k vítezné trefe mel asi blíž ale zákroky našeho brankáre tuto snahu zhatily.Nakonec s velkým vypetím sil jsme uhájily duležitou remízu.Meli jsme jen jednoho na strídání a hodne sil ubíral i silný vítr,jenž doprovázel celé utkání.Takže jak rekl jeden z našeho týmu "tato remíza je vlastne pro nás výhra".

Magin

26.4.2003 ...Staroblansko-Borussia 1:3

Vzhledem k tomu, že nás Borussie jestě nikdy neporazila, hodně jsme si před zápasem věřili. Ale už remíza 4:4 z podzimní části ligy, lecos naznačovala!
Do utkání jsme vstoupili hodně ofenzivně naladěni, ale hned po pěti minutách hry nás soupeř zařízl rychlým protiútokem s gólovým koncem. Celý první poločas byl obrázek hry takřka stejný. My jsme se tlačili dopředu a soupeř z rychlých protiútoků přečísloval naši obranu. Z naší strany stojí za zmínku snad jen přímák ke kterému se postavil Karel a z dobrých osmi metrů trefil tyč! Soupeř nás v první půli přehrál takřka ve všem a když se k tomu přidali ještě hrubé chyby v obraně (že Bady), zcela zaslouženě vedla Barussie po poločase 3:0!! O přestávce jsme si řekli svý a ve druhé půli už jsme soupeři tolik nedovolili. Prvních asi 10 minut jsme zatlačili soupeře na jeho půlku a kdybychom dali rychlý gól, vrátili bychom se do zápasu a vše by vypadalo jinak, ale nepovedlo se! Snad největší šanci měl Karel, když přehlavičkoval brankáře, balon už se snášel do sítě, jenže obránce se stačil rychle vrátit a z brankové čáry jej vykopl do zámezí. Gólu jsme se ale přeci jenom dočkali. Po Vaškově typickém úniku po křídle a centru před branku měl gól na kopačce Stráža, ten se ale před brankou zamotal s balonem tak, že nahrál Aldovi a ten už měl před prázdnou brankou lehkou úlohu 3:1! Tento stav už vydržel do konce utkání a nutno říct, že je zcela spravedlivý.
Zápas jsme si prohráli hlavně po taktické stránce. První půlka byla snad nejhorší v sezóně. Pevně doufám, že se do příštího zápasu vzpamatujeme a každej si bude plnit to co má!!!

Vašek

19.4.2003 ...Staroblansko-Marná snaha 0:3

Dnes nás čekal soupeř z kategorie těch méně oblíbených. Nad Marnou Snahou jsme v historii našeho klubu ještě nikdy nevyhráli, ani neremizovali. Styl jakým hrají by se dal přirovnat k DG307. Tvrdá hra do těla, nebo spíš do noh, doprovázela i celé dnešní utkání.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned zprvu jsme si vytvořili pár střeleckých příležitostí. Ovšem chybělo nám střelecké štěstí a moment překvapení. Za všechny bych chtěl zmínit Vaškovo váhání asi tři metry před brankou, kdy si nejmíň pět vteřin rovnal míč na pravačku, aby pak mohl vystřelit k tyčce. Jenže gólmana to nijak nepřekvapilo. Po 25 minutách se potvrdilo ono známé "nedáš-dostaneš" Soupeř zatáhl míč k rohovému praporku, tam se narážečkou zbavil obránce, prutkým centrem našel volného hráče před brankou a ten s notnou dávkou štěstí skóroval. 0:1! Do přestávky jsme ještě mohli několikrát vyrovnat, ale ani Honzova hlavička do tyče, ani Pepova střela z prví, si cestičku do Branky nenašly.
Do druhé půlky jsme šli s jediným cílem, vstřelit gól. Jenže po deseti minutách se radoval znovu soupeř. Naši obránci podcenili nakopnutý míč, dostal se k němu útočník soupeře a ten tváří v tvář nedal našemu brankáři šanci, míč se odrazil o tyčku a skončil v síti. Až do konce jsme do soupeře bušili ze všech stran, ale nepřesné přihrávky a nemohoucnost v koncovce… Zápas jsme se tím prohráli sami! Z druhé půlky stojí z naší strany za zmínku snad jen Mildova bomba asi z deseti metrů, kdy využil špatný odkop brankáře a orazítkoval břevno. Konec už byl z naší strany velmi nervózní a rozhádaný. Když už do konce zápasu zbývalo jen několik desítek vteřin, dostali jsme ještě třetí branku.
I když výsledek 0:3 vypadá jednoznačně, myslím si, že z utkání jsme měli víc a především kombinační hrou jsme soupeře s přehledem přehrávali.

Vašek

13.4.2003 ...Judasy-Staroblansko 0:9

Papírové předpoklady hovořily sice silně v náš prospěch, jenže ve fotbale je možné vše a my neměli nic jistého.
Brzy jsme sice dali první, uklidňující gól, ale to bylo na dlouho dobu, co se týče gólů, vše. Naprostá neschopnost trefit prázdnou branku nás provázela celou první půli. Aby toho nebylo málo, po přestávce to byla ještě vetší "komedie"!! Soupeř otevřel hru (přestal běhat) a naši "útočníci" si mohli dělat téměř co chtěli. Ale balón, poskakující po brankové čáře od jedné tyčky ke druhé se jim trefit nepodařilo, a to v okruhu dvou metrů stáli hned tři! Ze střelecké nemohoucnosti nás vysvobodila až Karlova bomba levačkou do horního růžku branky 2:0!
Asi za minutu po té se Vašek uvolnil přes dva hráče, přesně našel před brankou Zdenka a ten se už nemílil. 3:0. Soupeř se ani nestačil otočit a z rychlého protiútoku, po ose Karel Zdenek Vašek padl náš čtvrtý gól. Po té už FC Judasy působyly naprosto odevzdaným dojmem. Gól přidal ještě Karel, hatrickem se blýskl Honza (to už chytal náhradní gólman, do té doby útočník). Ještě stojí připomenout Pepovu skákavou střelu z deseti metrů, která přispěla k naší výhře 0:9! Utkání mělo jednoznačný průběh s celou řadou nevyužitích šancí, ale diváci, kteří dneska přišli v hojném počtu, 2 neplatící (rozhodčí, který pískl dvakrát do píšťalky a náš zraněný obránce Bady, který s námi přijel se podívat) mohli být určitě spokojeni.