!!! Prihlaseno !!!
Nick: Anonym
Celkem návštěvy: 218919
On-Line: 12

Sponzor:
penzionrech.cz
Sdružení malé kopané
[ O SMK  -  Pravidla  -  Stat. hráčů  -  Soupisky pro SMK  -  Historie]


O SMK


Malá kopaná se hraje v Blansku od roku 1973. První utkání se hrála na hřišti ZDŠ Marxova. Mezi prvními týmy se přátelsky utkaly mezi sebou týmy DG 307 Gambrinus, Squadra Dream Team, Jasná Myšlenka, Bojdovci (Dolíček) a Šantán. Dále začali na přátelská utkání a turnaje dojíždět mužstva z Adamova, Březové nad Svitavou, Olomučan a Klepačova. Zájem o malou kopanou rostl, tak se z iniciativy DG 307 začala rodit soutěž. V platnost vešel organizační řád byly určeny termíny zápasů a byl ustanoven organizační tým, který se staral o chod celé soutěže. Konečnou podobu a název "Blanenská liga malé kopané dostala soutěž v roce 1985, kdy se hrál její první ročník.

V roce 1987 došlo k rozdělení na 1. a 2. ligu z důvodu přihlášení do soutěže 20 týmů. Každý nový tým začínal ve 2. lize, do 1. ligy se musel tým probojovat. Hrálo se na hřišti Dolíčku (ul. Čapkova) dalších 9 let. Poté se soutěž přestěhovala na hřiště ZŠ Erbenova. Váženější problémy mezi ligami nastaly v roce 1997, kdy si vedení 1. ligy začalo měnit pravidla podle vlastních potřeb. V důsledku neřešených problémů se zhoršila i komunikace mezi výborem 2. ligy a zástupci mužstev. Z těchto důvodů bylo vedení v roce 1998 odvoláno. Nový organizační výbor přijal taková opatření, která zajistila zachování 2. ligy.

V roce 2001 bylo vytvořeno občanské sdružení SMK Blansko - Sdružení malé kopané Blansko a začalo se hrávat v Dolní Lhotě.


V roce 2005 došlo k rozpadu 1. ligy, 2 mužstva zůstala hrát v SMK, ostatní začali hrát okres nebo se rozpadli.